Samsun'da yazılım üzerine çeşitli çalışmalar yürütüp ulusal ve uluslararası hizmetler veren Ahmet Koç, saha ekibi bulunan tüm firmalar için yerli ve milli bir yazılım üretti500'E YAKIN KULLANICI VAR

21 yıldır yazılım ve özel donanımsal çözümler ürettiğini ifade eden Koç, "Geneleksel takip sistemlerini bir kenara bırakıp verimlilik ve müşteri portföyüne odaklanma adına bu yazılımı geliştirdim. Şu an 500 kişiye yakın bir kullanıcısı var. Ayrıca 1 distribütörlüğümüz ve 12 bayiliğimiz bulunmakta. Yazılımımız ekstra cihaz, sunucu gibi maliyetleri ortadan kaldırırarak İOS ve Android platformundaki tüm cihazları destekliyor. Bu yazılımla saha personelleriyle etkili iletişim kurulurken, müşteri takibi, anlık görevler, raporlar ve performans değerlendirmeleri anında görülebiliyor" dedi.

BİRÇOK ÖZELLİĞİ VAR

Yazılımın sunduğu özelliklerin hem yöneticilere hem de kullancılara büyük kolaylık sağlayıp müşteri deneyiminde üstünlük kazandırdığını ifade eden Koç, "Piyasada tüm saha personeli bulunduran firmaların rahatlıkla ve kolay bir biçimde kullanabileceği bu sistemle görev tanımlama, geliştirme, müşteri görüşmeleri, müşteri veri tabanı oluşturma, harita desteği navigasyon, rota planlama ile tanımlama, takvim entegrasyonu, özel rapor tanımlama gibi işlemler yapılabilirken, herhangi bir yerde yeni bir oryantasyona gerek olmadan veriler dijital ortamda toplayabiliyor. Bu sayede uygulamayı yeni kullanan için de işe adapte olma süreci oldukça kısa hale geliyor. Kullanıcılarımızın yorumları bizi oldukça motive ediyor. Birçok kullanıcıdan olumlu ve güzel geri bildirimler aldık. Kendilerine teşekkür ediyorum "ifadelerini kullandı.


HEDEF; YURT DIŞINA AÇILMAK

Dil seçenekleri ekleyip yazılımı daha da geliştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Koç, "Önümüzdeki süreçte uygulamaya İngilizce, Almanca, Rusça ve Arapça olmak üzee dört dil eklemeyi düşünüyoruz. Çünkü yazılıma yurt dışından özellikle Arap ülkelerinden talepler var. Bu uygulamayla yurt dışında da yer alıp daha da açılmak istiyoruz. Uygun maliyette sunduğumuz bu yazılım ve benzeri uygulamaları firmaların kendileri için değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bilgi çağı yaşadığımız şu zaman diliminde her an, durum ve metaryal bizim için önem teşkil etmekte" diye konuştu.